Bonyhádon megsokszorozódtak a betöréses lopások. A rendőrség is több médiumban felhívta rá a figyelmet. A lopásokról néhány begyűjtött információ:
- a kutyákat lefújják vagy ételt adnak nekik, így nem jelentenek komolyabb akadályt a betörőknek
- a hátsó ajtók nemcsak a betörésnek, hanem a menekülési útvonalnak is jók; ezeket feltétlenül zárjuk!
- van, hogy felfeszítik az ajtókat; jó lenne, ha erős nyílászárókat használnánk. Ha van rá mód és lehetőség, akkor kamerákkal és olyan riasztóval szereljük fel lakásunkat, mely jelez a rendőrségen vagy valamely biztonsági cégnél
- ne lássunk mindenkiben betörőt, de ha gyanús valami v. valaki inkább szóljunk a rendőröknek, az a munkájuk, hogy segítsenek, nem fogjuk őket zavarni vele
Szintén városunkban két fiatalember egyházadót (egyházi hozzájárulást) szed, valójában azonban szélhámosokkal van dolgunk. Ha gyanús valaki, inkább keressük fel a helyi lelkészt, papot. [római katolikus plébánia (451-519)]
2009. február 23., hétfő
2009. február 6., péntek
REJTÉLYES CSONTVÁZ

A hadtörténeti jelentőség akkor merült fel, amikor a Honvéd Hagyományőrző Egyesület vezetője Kovács János nőr. vezérőrnagy talált egy szemtanút, aki a II. világháború idején azon a területen, ahol a csontváz előkerült, látta a német és szovjet csapatok összecsapását. Jogos volt tehát a feltételezés, hogy egy katona lelte halálát a dombtetőn.


A ügy látszólag le lett zárva, azonban több kérdés nyitott maradt. Hogy került oda olyan sokáig mindez felfedezetlenül? Miért pont azon a vonalon fekszik, ahol a szemtanú a leghevesebb harcokra emlékszik, sőt ahonnan egy ütegpajzsot és egy tüzérségi lövedékhüvelyt is talált már? Van-e jelentősége annak, hogy csaknem É-D-i irányban temették el?
A kérdések maradnak, mi (a szekszárdi és bonyhádi honvéd hagyományőrzők) viszont azzal, hogy jelen voltunk ezen az érdekes vizsgálaton, még több erőt kaptunk arra, hogy felkutassuk a még felfedezetlen katonai helyszíneket, személyeket.
2009. február 4., szerda
DÍJKIOSZTÓ

Negyvenhét kiváló pályázatból, melyben az MNOSZ is képviseltette magát, a bíráló bizottság a Segíts Rajtam! Hátrányos Helyzetűekért Alapítványnak ítélte 2009-ben Az Év Megyei Civil Szervezete Díjat. A Bazsonyi Arany Mecénás Díj a Rádió Antritté lett. Gratulálunk a nyerteseknek, köszönjük a bíztató és gratuláló szavakat!
Címkék:
pályázat díj nemzetőrség civil
2009. február 3., kedd
Negyed évszázada együtt

Évzáró közgyűléssel egybekötve ünnepelte 25. évfordulóját a Tolna Megyei Bajtársi Egyesület Zrínyi Miklós Honvéd Nyugállományúak Klubja január 30.-án. A jubileumi eseményen részt vett Kovács Sándor ezredes a Nyugat Magyarországi Hadkiegészítő Parancsnokság parancsnoka, valamint Magócsi Zoltán nyá. ezredes a BEOSZ alelnöke.
A közgyűlés beszámolóiból kitűnt hogy itt egy aktív és összetartó nyugdíjas közösség működik. Számtalan közös programra, kirándulásra, köszöntésre, megemlékezésre nyílt lehetőség az elmúlt évben. A közösség érdekében végzett munkájuk elismeréseként, Kovács Sándor ezredes emlékplakettet adományozott Durgonics János nyá. ezredesnek a klub elnökének, Maller Béla nyá. ezredesnek, valamint Sipőcz István nyá. őrnagynak.
Magócsi Zoltán nyá. ezredes a jubileumi évforduló alkalmával mondott rövid köszöntőt.
Egy fotótárlatot is megtekinthettek a résztvevők melyet Csikós Attila nyá. őrnagy állított össze az elmúlt negyed évszázad vidám és szomorú eseményeiről.
Kovács János nyá. őrnagy örömmel mutatta be a szekszárdi Honvéd Hagyományőrző Egyesület Prof. Dr. Király Béla nyá. vezérezredes által adományozott zászlaját. Az este hivatalos része után a szórakozásé volt a főszerep. A gondtalan kikapcsolódásról a Honvéd Színház művészei gondoskodtak. Az ünnepség végén már éjszakába hajlott az idő, de a kitartóak a táncolástól, anekdotázástól, és a szekszárdi borok áldásos hatásától vidáman és élményekben gazdagon tértek haza.
Fotó és szöveg : Kvanduk Tamás százados
Címkék:
honvédség hohe nemzetőrség 1956
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)